HABERLER > KUDRET TUĞLA YENİ ÜRÜNÜ 28 LİK PETEK İZOTUĞLA

Tarih: 12.03.2012

KUDRET TUĞLA A.Ş. YENİ ÜRÜNÜ 28 LİK PETEK İZOTUĞLA ÜRETİMDE. 1.ISI BÖLGESİNDE SADECE TUĞLA İLE YALITIM SAĞLAYIN.

Kudret E-Bulten

Kudret Tuğla E-Bülten

MART 2012 Sayı - 3


KUDRET TUĞLA YEPYENİ ÜRÜNLERLE SEKTÖRE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR. İŞTE SİZLERE ÖZELLİKLE 1. ISI GÜN BÖLGESİNDE ÇOK YARDIMCI OLACAK , MALİYETLERİNİZİ VE İŞÇİLİK GİDERLERİNİZİ EN AZA İNDİRECEK , AYNI ZAMANDA ISI YALITIMINI MAKSİMUM DÜZEYDE TUTACAK 28 CM. KALINLIĞINDA 650 KG./M3 LÜK W SINIFI KUDRET PETEK İZOTUĞLAMIZ .Çok değerli sektör temsilcimiz. Firmamız yaptığı ARGE çalışmaları ve tüketcimiz , sahadaki mühendislerimizin nabzını tutarak hazırladığı ve özellikle 1.ısı gün bölgesinde ihtiyacınızı karşılayacak yepyeni ürün bir tasarladı.

Yeni ürünümüzün duvar kalınlık ölçüsü 25 cm lik KOLON ve KİRİŞLERİN
3 cm. XPS ile yalıtımı yapıldıktan sonra kolon ve kirişleriniz ile sıfır olabilecek ve yalıtım ile birlikte sıva giderlerinizi en aza indirecek özel dizayn edilmiş ısı yalıtım tuğlasıdır.

Tuğlamız ile ilgili teknik bilgi ve dökümanlara aşağıdaki linkten ulaşabilir. Yanda bahsedilen deney sonuçlarını görebilirsiniz.

http://www.kudret.com/products.php?cat=14

28 lik PETEK İZOTUĞLA 650 kg./m3 yoğunluğa sahip olup TS 825 Binalarda Uygulanacak Isı Yalıtım Kuralları Standardı içinde 7.1.4.1 bölümünde yer alan W sınıfı izotuğla olup Normal Harç ile uygulandığında standarda göre 0,23 W/mK ısı iletkenlik hesap değerine sahiptir. Buna göre duvar U değeri 0,69 W/m2K olmaktadır.


Aynı standardın 7.1.4.2. Bölümünde olduğu gibi KUDRET CLAYFIX 1.0 Hafif Örgü Harcımız ile örüldüğü takdirde ise Isı İletkenlik Hesap Değeri 0,20 W/mK olmaktadır. Duvar U değeri ise bu tuğlamızda 0,62 W/m2K dir.


İlgili ürünümüzün TUKDER YAPI ARGE Laboratuarında TRİSCO -3D Programı ile yapılan Isı Deneyi sonucu ise normal harç ile 0,18 W/mK olarak belirlenmiştir.
www.kudret.com


Tüm haberleri göster
 
CE TSE KAS