ÜRÜNLER > Kudret Ekotuğla

Kudret Tuğla A.Ş. AR-GE çalışmaları sayesinde sektörün en önemli gereksinimlerini ön planda tutarak müşterilerimizden de gelen talepler doğrultusunda yepyeni bir ürün yarattı.Patenti firmamıza ait olan ve tuğlalar ile duvara örülme şeklini yeniden düzenleyen bu sistem duvar yapısındaki tüm ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte dizayn edildi.

Hem üretim ve kullanım aşamasında EKOLOJİK olan bu ürünümüz aynı zamanda mantolamayı içinde barındırması , harcının da firmamız tarafından verilmesi ve duvarda işlenebilme kolaylığı nedeniyle çok da EKONOMİK.

İŞTE KUDRET EKOTUĞLA (Mantosu ve Harcı İçinde)

ULUSAL TEKNİK ONAY BELGELERİ (İTBAK)
20 Lik Ekotuğla
25 Lik Ekotuğla


1. ISI GÜN BÖLGESİNE UYGUN DUVAR


2. ISI GÜN BÖLGESİNE UYGUN DUVAR

Kudret Tuğla A.Ş. ye ait faydalı model belgesi ile üretimi ve uygulaması yapılan bu yepyeni ürün KOMPOZİT bir duvar malzemesi olma özelliğini taşıyor. İşte yılların çalışma ve tecrübesinin ürünü Kudret EKOTUĞLA
2 veya 2,5 cm lik 17 DNS EPS Yalıtım Plakları ile desteklenen EKOTUĞLA Clayfix "Hafif Örgü Harcı" ile örülüyor ve duvar için gerekli olan harç ücretsiz olarak sunuluyor.
Kudret EKOTUĞLA örülürken verilen harcımızın yanında ustaya yardımcı olması için harç çekme tarağı da ücretsiz. Bu sayede çevreyi kirletmeden standart bir harç yüksekliği sağlanarak ısı iletkenlik hesap değeri daha da iyileştiriliyor. Kudret EKOTUĞLA yı uygulamak çok kolay. Harç uygulamasının ardından üstten tuğlayı tıklayarak yerine oturtuyorsunuz. Bu işleme kolaylığı sağlıyor ve çok düzgün bir duvar yapısı elde ediliyor.Üstelik düşey derzlerde harç kullanılmasına da gerek kalmıyor.

İşte duvarda işlenmiş Kudret EKOTUĞLA nın yandan görünüşü. Harç kalınlığı 5-7 mm civarında ve çok düzenli olarak dağılmış oluyor.Dışa çıkıntılı olan strofor plaklar diğer tuğlanın girintisine geçerek düşey derzlerden ısı körüsünü tamamen ortadan kaldırıyor. Bu sayede Ekotuğla harika ısı iletkenlik hesap değerlerine sahip oluyor. Kudret EKOTUĞLA ile bitmiş bir duvar. Tuğladan çıkan strofor plaklar kolon üzerine uzatılarak kolon yalıtımı da sağlanabiliyor. Tuğlanın yatay düzlemde dışa çıkıntılı olarak işlenmesi sayesinde Kiriş yalıtımına da destek olma imkanı sağlıyor.

Kudret EKOTUĞLA da 17 DNS EPS Plak (2 X 2,5 cm. kalınlığında) kullanılmakta olup TS 825 ısı iletkenlik hesap değeri 0,035 W/mK olmaktadır.

Kudret EKOTUĞLA nın nasıl örüldüğünü canlı olarak görmek istiyorsanız aşağıda videomuzu tıklayın.


Yukarıda kolon olmayan köşe dönüşlerde uygulanacak olan EKOTUĞLA "Köşe Tuğlası" yer almaktadır. Köşe tuğlası adedi tabliye yüksekliğine göre gidecek adet üzerinden belirlenir. Tabliye yüksekliği 14 cm. e bölünmelidir.
Kudret EKOTUĞLA Köşe uygulaması resimde gösterilmiştir. Uygulama için lütfen ayrıntılı bilgi isteyiniz.

CE BELGESİ (TSE ONAYLI)
PATENT BELGESİ
KULLANMA TALİMATI

TUKDER ISI RAPORU (Nümerik Metod-TS EN 1745)

KUDRET EKOTUĞLA - SES GEÇİŞ KAYBI DEĞERLERİ (TUBİTAK ULUSAL METROLOJİ LAB. YAPILMIŞTIR.

A1 SINIFI YANMAZ ÜRÜNLERDİR.

(Bkz Yangın Yönetmeliği)


DİZAYN DERGİSİ 300. SAYISI EKOTUĞLA MAKALEMİZİ ÜSTTEKİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ
 • EKOTUĞLA 20

  Tip (Ts En 771-1): Kategori I -LD Ağırlık (kg): 5 +0,25 kg.Harç Boyut: 25*20*14 cm. Basınç Dayanımı: 3 N/mm2 Sipariş Kodu: EKO20 Isı İletkenlik Hesap Değeri(λh): 0,15 W/mK Duvar Kalınlığı: 20 cm. Hacim Ağırlığı: 700 kg/m3 Sarfiyat (ad/m2): 28
 • EKOTUĞLA 25

  Tip (Ts En 771-1): Kategori I -LD Ağırlık (kg): 6,5 +0,5kg.Harç Boyut: 25*25*14 cm. Basınç Dayanımı: 3 N/mm2 Sipariş Kodu: EKO25 Isı İletkenlik Hesap Değeri(λh): 0,15 W/mK Duvar Kalınlığı: 25 cm. Hacim Ağırlığı: 700 kg./m3 Sarfiyat (ad/m2): 28
 • EKOTUĞLA YARIMLIĞI

  Normal tuğlanın yarısı kadardır.Yaklaşık %10 kadar kullanılır.
  (Sipariş kodu YEKO20 - YEKO25)
  Fiyatı tam tuğlanın yarısı kadardır.
 • EKTUĞLA KÖŞE

  Kolonsuz köşelerde kullanılır.
  Fiyatı tam tuğla kadardır.
  (Sipariş kodu: EKO20KT - EKO25KT)
  Tabliye yüksekliği 14 cm e bölünerek adet belirlenir.
 
CE TSE KAS