Kudret Tuğla A.Ş. AR-GE çalışmaları sayesinde sektörün en önemli gereksinimlerini ön planda tutarak müşterilerimizden de gelen talepler doğrultusunda yepyeni bir ürün yarattı.Patenti firmamıza ait olan ve tuğlalar ile duvara örülme şeklini yeniden düzenleyen bu sistem duvar yapısındaki tüm ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte dizayn edildi.

Hem üretim ve kullanım aşamasında EKOLOJİK olan bu ürünümüz aynı zamanda mantolamayı içinde barındırması , harcının da firmamız tarafından verilmesi ve duvarda işlenebilme kolaylığı nedeniyle çok da EKONOMİK.

İŞTE KUDRET EKOTUĞLA (Mantosu ve Harcı İçinde)

1. ISI BÖLGESİNE UYGUN DUVAR

Kudret Tuğla A.Ş. ye ait faydalı model belgesi ile üretimi ve uygulaması yapılan bu yepyeni ürün KOMPOZİT bir duvar malzemesi olma özelliğini taşıyor. İşte yılların çalışma ve tecrübesinin ürünü Kudret EKOTUĞLA

Kudret EKOTUĞLA örülürken verilen harcımızın yanında ustaya yardımcı olması için harç çekme tarağı da ücretsiz. Bu sayede çevreyi kirletmeden standart bir harç yüksekliği sağlanarak ısı iletkenlik hesap değeri daha da iyileştiriliyor.

İşte duvarda işlenmiş Kudret EKOTUĞLA nın yandan görünüşü. Harç kalınlığı 5-7 mm civarında ve çok düzenli olarak dağılmış oluyor.Dışa çıkıntılı olan strofor plaklar diğer tuğlanın girintisine geçerek düşey derzlerden ısı körüsünü tamamen ortadan kaldırıyor. Bu sayede Ekotuğla harika ısı iletkenlik hesap değerlerine sahip oluyor.

2. ISI BÖLGESİNE UYGUN DUVAR

2 veya 2,5 cm lik 17 DNS EPS Yalıtım Plakları ile desteklenen EKOTUĞLA Clayfix "Hafif Örgü Harcı" ile örülüyor ve duvar için gerekli olan harç ücretsiz olarak sunuluyor.

Kudret EKOTUĞLA yı uygulamak çok kolay. Harç uygulamasının ardından üstten tuğlayı tıklayarak yerine oturtuyorsunuz. Bu işleme kolaylığı sağlıyor ve çok düzgün bir duvar yapısı elde ediliyor.Üstelik düşey derzlerde harç kullanılmasına da gerek kalmıyor.

Kudret EKOTUĞLA ile bitmiş bir duvar. Tuğladan çıkan strofor plaklar kolon üzerine uzatılarak kolon yalıtımı da sağlanabiliyor. Tuğlanın yatay düzlemde dışa çıkıntılı olarak işlenmesi sayesinde Kiriş yalıtımına da destek olma imkanı sağlıyor.

Kudret EKOTUĞLA da 17 DNS EPS Plak (2 X 2,5 cm. kalınlığında) kullanılmakta olup TS 825 ısı iletkenlik hesap değeri 0,035 W/mK olmaktadır.

 

Kudret EKOTUĞLA nın nasıl örüldüğünü canlı olarak görmek istiyorsanız aşağıda videomuzu tıklayın.

Yukarıda kolon olmayan köşe dönüşlerde uygulanacak olan EKOTUĞLA "Köşe Tuğlası" yer almaktadır. Köşe tuğlası adedi tabliye yüksekliğine göre gidecek adet üzerinden belirlenir. Tabliye yüksekliği 14 cm. e bölünmelidir.

 

Kudret EKOTUĞLA Köşe uygulaması resimde gösterilmiştir. Uygulama için lütfen ayrıntılı bilgi isteyiniz.

 

DİZAYN DERGİSİ 300. SAYISI EKOTUĞLA MAKALEMİZİ ÜSTTEKİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ

Eko Tuğla 20
Tip (Ts En 771-1)Kategori I -LDAğırlık (kg)5 +0,25 kg.Harç
Boyut25*20*14 cm.Basınç Dayanımı3 N/mm2
Sipariş KoduEko 20Isı İletkenlik Hesap Değeri(λh)0,15 W/mK
Duvar Kalınlığı20 cm.Hacim Ağırlığı700 kg./m3
Sarfiyat (ad/m2)28CE PERFORMANS ETİKETİ
Eko Tuğla 25
Tip (Ts En 771-1)Kategori I -LDAğırlık (kg)6,5 +0,5kg.Harç
Boyut25*25*14 cm.Basınç Dayanımı3 N/mm2
Sipariş KoduEko 25Isı İletkenlik Hesap Değeri(λh)0,15 W/mK
Duvar Kalınlığı250 cm.Hacim Ağırlığı700 kg./m3
Sarfiyat (ad/m2)28CE PERFORMANS ETİKETİ
Eko Tuğla Yarımlığı
Normal tuğlanın yarısı kadardır.Yaklaşık %10 kadar kullanılır.
(Sipariş kodu YEKO20 - YEKO25)
Fiyatı tam tuğlanın yarısı kadardır.
Eko Tuğla Köşe
Kolonsuz köşelerde kullanılır.
Fiyatı tam tuğla kadardır.
(Sipariş kodu: EKO20KT - EKO25KT)
Tabliye yüksekliği 14 cm e bölünerek adet belirlenir.