TUĞLA SEÇİMİ

Kudret TERMAL TUĞLA 1-2 ve 3. ısı bölgelerinde mantolamasız ve ekonomik çözüm için ideal üründür.

Firmamızın yeni nesil ürünü , Petek İzotuğla hem daha hafiftir hem daha iyi ısı iletkenlik değerlerine sahiptir. 20 lik ve 25 lik duvar kalınlıklarına göre 2 tiptir. 1. ve 2. ısı bölgelerinde mantolamasız duvar çözümü sağlar

KUDRET Eko-Max Yepyeni Kompozit Ürünümüz. 1,2 ve 3. ısı bölgesinde tek başına mantolamasız çözüm...

Büyütmek için tıklayınız!

10 luk düşey delikli ve geçmeli tuğlamız ara bölmeler için kullanılan ideal bir üründür. Az harçla kolayca örülür.

Dış duvarlarda özellikle mantolama için kullanılan 19 cm. lik geçmeli yeni düşey delikli tuğlamız.

Dış ve iç duvar bağlantısını bu ürünlerle çok daha kolayca yapabilir ve deplasman yüklerine çok daha dayanıklı duvarlar oluşturabilirsiniz.


1
 - Binanızda kullanmanız gereken tuğla cinsi belirlenirken yapılması gereken ilk tespit, binanın taşıyıcı sistemidir. Binanız taşıyıcı kolonlar üzerinde yükseliyorsa Yatay veya Düşey Delikli Hafif Tuğlaları kullanabilirsiniz. Binanızı bina duvarlarına taşıtmayı düşünüyorsanız o taktirde Taşıyıcı Tuğlaları seçmeniz gerekir.

2 - Binalarımız, içersinde yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlardır. Beklenmedik şiddetli bir deprem, içersinde yaşadığımız binamızı bizler için hayati tehdide dönüştürebilir. Bu durumdan kurtulabilmek için tuğlamızı seçerken binamızın yüksekliğini dikkate almamız gerekir. Binalar yükseldikçe birim alana düşen ağırlıklarının azaltılması gerekir. Bu nedenle özellikle 600-750 kg/m3 hacim ağırlığına sahip olan Yatay Delikli,Düşey delikli ve İzo Tuğlalarımız hem hafif , hem yüksek basınç dayanım özelliklerini üzerinde taşıyan ürünler olarak asıl çözümünüz olmalıdır.

3 - Bina tipi ve yüksekliğini dikkate aldıktan sonra, binanın inşa edileceği yörenin iklim şartlarını dikkate almanız gerekir. Binanız için yapılmış olan Isı Yalıtım Projeniz var ise bu konu zaten dikkate alınmış durumdadır. Isı Yalıtım Projeniz yok ise Isıl İletkenlik sayfamızı kullanarak duvarlarınız için hesaplamalar yapabilirsiniz. 

4 - Bina kat döşemeleri için Asmolen veya A-PDK Asmolen (Prefabrik Kirişler arasına) seçimini projenizdeki döşeme kalınlığı ve Asmolen üzerine dökülen hasır betonun kalınlığına göre çeşitli kalınlıklarda seçebilirsiniz.

error: Content is protected !!