ClayFix® Isı Yalıtım Harcı (Hafif Örgü Harcı)

ClayFix® Isı Yalıtım harcı, tuğlalar örülürken kullanılır. Harc karışımı içersinde belli oranlarda patlatılmış perlit, öğütülmüş tuğla agregası, kireç ve çimento bulunur. 25 Kg.lık paketlerde TS EN 998-2 Standardına uygun şekilde , paketlenmiş olarak piyasaya sunulmuştur.

ClayFix®, Kudret Tuğla A.Ş.'nin tescilli markasıdır. Türkiye'de TS EN 998-2 Avrupa Standartlarına uygun tuğla örgü harcını ilk imal eden firma Kudret Tuğla A.Ş. dir.

ClayFix® Isı Yalıtım Harcı, duvar malzemesi olarak kullanılan elemanın Isı İletim Katsayısını %22iyileştirir. ClayFix® tuğla bloklar ile kullanıldığı gibi, diğer duvar bloklarıyla da kullanılabilir ve Isı Yalıtım Katsayılarında aynı oranda iyileştirme yaratır.(Bkz.TS 825 "Binalarda Isı Yalıtım Kuralları" Ek-E Tablo) Örneğin: Gazbeton Bloklar, Bims Blok, v.b.

Normal Harçlardan ayrılan en büyük özelliği içeriğinde kum bulunmaması ve hafif agregalardan oluşmasıdır. Prizlenmiş Isı Yalıtım Harcı ClayFix®'in kuru yoğunluğu max. 980 Kg/m3 tür. Harcın kullanılan tuğla kalınlığına bağlı olarak sarfiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

ClayFix® Harcı Sarfiyat Tablosu

Duvar Kalınlığı

ClayFix® Harc Sarfiyatı (Kg/m2 )

11,5 cm. 4,5
15 cm. 6
17,5 cm. 7
19 cm. 7,5
20 cm. 7,5
25 cm. 9
30 cm. 10
38 cm. 12

ClayFix® Harcının Hazırlanması: ClayFix harcını hazırlamak için gerekli tek malzeme sudur. Her pakedi ayrı ayrı su ile karıştırmak suretiyle karmanız, harcın kullanılmadan önce donmamasını sağlar. 25 Kg.lık harç paketlerine ilave edilmesi gereken su miktarı, yaklaşık 10-12 litredir.Karma kabına önce bu miktarda suyu koyup daha sonra toz harcı üzerine dökerek karıştırmanız daha uygundur. Harcımızın işlenebilme süresi 75 dakika dır.İlk prizlenme 7 gün sonra gerçekleşir.Ana prizini 28. gün alır.

ClayFix harcı kullanarak, hem işçilik ve malzemeden tasarruf etmiş hem de kum, kireç, çimento gibi malzemelerin gereksiz israfını önlemiş olursunuz. Bu arada çevreye yapmış olduğunuz katkıyı da unutmayın.

CLAYMIX TUĞLA ALDIĞINIZDA CLAYFIX HAFİF ÖRGÜ HARCI TABLODA VERİLEN SARFİYATLARA GÖRE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR

VE TABİ UYGULAMA İÇİN KULLANILAN HARÇ KIZAĞINIZI DA İSTEMEYİ UNUTMAYIN...!!!

Önemli Not: ClayFix® Isı Yalıtım Harcı, taşıyıcı özelliği olan tuğlaların örülmesinde (yığma yapılarda) kullanılmaz.!

Clayfix Hafif Örgü Harcı
Tip (TS EN 998-2)1.0 - Hafif Tip
Sipariş KoduIYH
İşleme Süresi75 dk.
Basınç DayanımıM:2,5 Kategorisi
Hacim Ağırlığı980 kg/m3CE PERFORMANS ETİKETİ
error: Content is protected !!