1- Tuğla Fiyatları sayfasına gitmek için tıklayınız. Bu listelerde fiyatların yanı sıra tuğlaların teknik özelliklerini de bulabilirsiniz.

Duvarınız için kullanmak istediğiniz tuğla konusunda karar vermenize yardımcı olabilmemiz için, bu linki kullanabilirsiniz.

2- Tuğlaların İnşaat mahalline nakil maliyetini hesaplamak için: Nakliye Fiyatları listesinde bulunduğunuz yere en yakın bölgenin Kg nakliye fiyatını tuğlanın ağırlığı ile çarpın (Tuğla ağırlıkları fiyat listesinde belirtilmiştir)

3- Tuğla birim fiyatı ve birim nakliye değerlerini toplayın. Daha sonra 1m2 duvar maliyetini bulmak için fiyat listesinde belirtilmiş olan m2 kullanım adedi ile çarpın.

4- Tuğlaların örülmesi için kullanılacak harcın maliyeti de duvar m2 maliyetinizi etkileyecektir. Aşağıdaki tablodaki beyaz renkli hücrelere kullanmakta olduğunuz tuğlanın ölçülerini ve harç derzi kalınlığı değerlerini giriniz. Toplam maliyeti hesaplamak için, derz harcı maliyetini yukarıda bulmuş olduğunuz tuğla birim değeri ve nakliyesine ilave ediniz.

ClayMix® 600 kg/m3 Tuğlaların fiyatlarına tuğlanın örülmesi için gerekli olan harç dahil edildiği için ayrıca hesap yapmanıza gerek yoktur.

Duvar m2 ağırlık hesabı     

Duvarın bir metrekaresinin ağırlığını hesaplamak için, kullanılan tuğlanın bir m2 için kullanım adedi ile ağırlığını çarpınız. Bu değerleri ilgili fiyat listelerinde bulabilirsiniz. Bulunan tuğla ağırlığına aşağıdaki hesap tablosunda hesaplanan m2 Harç Sarfiyatını da eklemeyi unutmayın.

Duvar maliyetleri ile ilgili hesap tablosunu yüklemek için tıklayınız.

Yukarıdaki linki tıkladığınızda kimlik doğrulaması istendiği taktirde iptal seçeneğini tıklayınız, dosya bilgisayarınıza aktarılıp Excell formatında görüntülenir.

Tablodaki küsurlu sayılar için virgül kullanınız..

Kullandığınız tuğla düşey derzlerde geçmeli türden ise, yukarıdaki tabloda Tuğla Örme Yüksekliği değerini sıfır giriniz..

Duvar Kesitine Göre Isı Kayıplarının Hesaplanması